Haber

Putin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a jest! kişisel olarak sunuldu

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus haber ajansı TASS’a, Putin’in kendisi hakkındaki belgeseli Rusya’nın Soçi kentinde Erdoğan’a teslim ettiğini söyledi.

Erdoğan’la ilgili belgesel, TASS ve Rossiya-24 televizyon kanalının yapımcılığında Rus gazeteci ve TASS Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Mikhail Gusman tarafından hazırlandı.

Erdoğan’la daha önce 4 kez röportaj yapan Gusman’ın “Formula Vlasti” (Güç Formülü) adlı programı çerçevesinde hazırladığı belgeselde, Erdoğan’ın çocukluğundan bu yana hayatı, siyasetteki yükselişi, başarıları ve görev yaptığı dönemdeki hizmetleri anlatılıyor. İktidardaki dönemler bir önceki röportajdan kesitlerle birlikte anlatılıyor.

Ayrıca belgeselde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yakın zamanda T.C. İletişim Başkanlığı işbirliğiyle Rusça’ya çevrilen “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabından değerli alıntılara yer verilerek Erdoğan’ın görüşlerine dikkat çekiliyor.

Rus devlet televizyonu Rossiya-24 kanalında yayınlanan belgesel, haziran ayında Moskova’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde gösterildi.

Rus gazeteci Gusman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir siyasetçi olduğunu belirtti “Türkiye böyle bir lidere sahip olduğu için mutlu bir ülke. O sadece büyük bir siyasetçi değil, büyük bir kişilik, büyük bir karizma. O, modern dünyayı anlayan, çok üst düzey, stratejik düşünceye sahip bir siyasi analist. Erdoğan’ın rolü Bugünün lideri yalnızca Türkiye’dedir.” “Sadece Türkiye’de değil, dünyada da son derece önemli.”Şu ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu