Haber

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadir Caparov Geleceği Görebildiğini İddia Ediyor: “Bana Bu Yeteneği Allah Verdi!”

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadir Djaparov, ülkesinin durumunu 20-30 yıl sonra görebildiğini ve bu yeteneğin kendisine Allah tarafından bahşedildiğini söyledi. Açıklamanın detayları için lütfen…

Kaynak:https://www.rt.com/russia/582280-cent…

Orta Asya ülkesi Kırgızistan’ın Devlet Başkanı Sadir Caparov, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada, ülkenin önümüzdeki onyılları görebildiğini iddia etti.

Dzhoparov bu açıklamayı, Kırgızistan’ın yetenekli çocuklar için bir lise açmasından bir hafta sonra yaptı ve bu çocukların geleceğini talep etmek ve belirlemek için eğitilmeleri gerektiğini söyledi.

Açılış töreninin ardından yerel bir haber ajansına verdiği röportajda Caparov, “Bende bu (yetenek) var, milletimizin 20-30 yıl sonra başına neler geleceğini, nasıl bir yol izleyeceğini görebiliyorum” dedi.

“Bu duygu bana Tanrı tarafından verilmiş olmalı” dedi. Başkan, herkesin sadece şu anda olup biteni gözlemleyerek geleceği tahmin edebileceğini de sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı ayrıca, Kırgızistan’ın Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmadan önce sahip olduğu mesleki eğitim sistemini terk ederek yerine kayırmacılığı getirdiğini söyleyerek kamu görevlilerinin işe alım sistemini de eleştirdi.

Ülkesinin artık profesyonelleri en başından itibaren yetiştirmeye başlayacağını ve ancak o zaman Kırgızistan’ın gelecek yüzyıldaki geleceğini üstlenip tanımlayabileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı lisesine her yıl ülke çapında düzenlenen bir yarışma esas alınarak öğrenci kabul edilecektir. Altı yıllık düzenli eğitimin ardından yarışa katılabilecekler. Bir sonraki akademik yıl için okula sadece 75 öğrenci kabul edildi.

kestelhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu